EXOTICKÉ, KRÁSNÉ, ELEGANTNÍ ORCHIDEJE

Každoroční mezinárodní výstava orchidejí v Drážďanech přiláká vždy mnoho milovníků a obdivovatelů orchidejí. Nejinak je tomu i u žáků a žákyň naší školy oboru Zahradnictví a tak stejně jako v loňském roce tak i letos jsme vyrazili obdivovat známé i neznámé (pro nás) druhy orchidejí.

Výstava nás nezklamala. Orchideje terestrické i epifytické, orchideje všech velikostí i barev. Kromě orchidejí vystavovatelé zde představují broméliovité rostliny, masožravky i sukulenty a kaktusy.

V hlavní hale je také velká část věnovaná floristice. Jsou zde kytice na téma „Black meets Beauty“ ve volném překladu „Černá krása“. Kytice vytvořili floristi z květinových prodejen z Drážďan a okolí a v sobotu se budou dražit a výdělek jde na dobročinné účely. Další část byly krásné objekty vytvořené floristy z  Německého floristického svazu.

V dalších halách byla vystavená zvířata – lamy, králíci, kohouti .., nebo zahradnické doplňky. Ale byla i možnost nákupu cibulovin a hlíznatých rostlin, trvalek, sezónních rostlin, bylinek, sadby zeleniny.  

I přes tato lákadla nám největší vzpomínky zůstanou na květy a květenství orchidejí.