Podlahář

(36 – 59 – H/01)

Charakteristika oboru

Podlahář je v současné době jedno z nejvíce prosperujících a díky novým materiálům a technologiím zároveň zdokonalovaných řemesel.

Portfolio učebního oboru podlahář se v poslední době rozšířilo od kladení a renovací klasických dřevěných podlah, PVC a koberců na montáže plovoucích podlah všech druhů i systémů, a na stále se zdokonalující materiály a s nimi spojené moderní technologie jako je pokládka přírodního linolea tzv. marmoleum, kladení thermofixů, protiskluzných materiálů, sportovních a laminátových podlah, montování schodových modulů. Součástí učiva je i výuka svařování za tepla i studena. Příprava žáků probíhá v týdenních blocích (teorie, praxe). Při výuce odborných předmětů získají vědomosti, které si prakticky procvičí v odborném výcviku. Pracoviště odborného výcviku je vybaveno jako standardní podlahářská provozovna.

Absolventi, kteří úspěšně vykonají závěrečnou zkoušku, se mohou ucházet o přijetí na nástavbové studium.

Uplatnění

Úspěšné zvládnutí tohoto vzdělávacího programu umožní absolventům uplatnění především při výkonu povolání podlahář, ale uplatní se i v oblastech nákupu či prodeje podlahových krytin.

Učební plán ke stažení – (PDF)

Cech podlahářů