Podlahářské práce

(36 – 59 – E/01)

Charakteristika oboru

Podlahář je v současné době jedno z nejvíce prosperujících a díky novým materiálům a technologiím zároveň zdokonalovaných řemesel.

Portfolio učebního oboru podlahářské práce se v poslední době rozšířilo od kladení a renovací klasických dřevěných podlah, PVC a koberců na montáže plovoucích podlah všech druhů i systémů a na stále se zdokonalující materiály a s nimi spojené moderní technologie jako je pokládka přírodního linolea tzv. marmolea, kladení thermofixů, protiskluzných materiálů, sportovních a laminátových podlah, montování schodových modulů. Součástí učiva je i výuka svařování za tepla i studena. Pracoviště odborného výcviku je vybaveno jako standardní podlahářská provozovna.

Uplatnění

Úspěšné zvládnutí tohoto vzdělávacího programu umožní absolventům uplatnění především při výkonu povolání podlahář, ale uplatní se i v oblastech nákupu či prodeje podlahových krytin.

Tříleté a dvouleté učební obory – E

Jde o vyučení s nižšími nároky v oblasti všeobecného a obecně odborného vzdělání, absolventi jsou připraveni pro výkon jednoduchých prací v rámci dělnických povolání. Obory jsou určené především pro absolventy speciálních základních škol nebo pro žáky se specifickými vadami učení.

Učební plán ke stažení – (PDF)

Cech podlahářů