Učební obory H

Vyberte si z více než 40 maturitních a učebních oborů

Instalatér

V učebním oboru instalatér se žáci seznamují s montáží, udržováním a opravami vodovodních, odpadních, plynovodních a topných rozvodů a zařízení v objektech bytové, občanské a průmyslové výstavby, spojováním materiálů pomocí závitových spojů, lepením, svářením a jinými technikami, osazováním armatur, připojováním zařizovacích předmětů zdravotní techniky a jiných zařízení plynovodních a otopných systémů.

Více informací…

Kamnář 

Učební obor kamnář zahrnuje základní znalosti zednických prací, stavby, rekonstrukce, opravy a údržbu klasických i moderních keramických kamen a sporáků a ostatních lokálních topidel jako jsou prádelní kotle, pece, grily a udírny.

Více informací…

Klempíř

V učebním oboru klempíř se žáci seznamují s  materiálovou základnou, rozměřováním a rozkreslením rozvinutých tvarů plechových dílů, technologiemi výroby jednotlivých prvků a montáží klempířských výrobků ve stavebních objektech.

Více informací…

Kominík

Naše škola má ve výuce oboru kominík mnohaletou tradici a velmi dobré vybavení. Jsme velmi hrdí na to, že se nám podařilo učební obor kominík zachránit před zánikem a jako jedna z mála státních škol v ČR jej stále vyučujeme. V učebním oboru kominík se žáci seznamují s čistěním průduchů komínů a kouřovodů, kontrolou jejich stavu, čistěním spotřebičů na pevná a kapalná 

Více informací…

Malíř, lakýrník

Učební obor malíř a lakýrník zahrnuje veškeré druhy výmalby bytových, společenských, průmyslových a dalších objektů, včetně všech základních technik jako jsou nátěry, válečkování, linkování, šablonování, zhotovení obkladových a plastických nátěrů, tapetování, základní lakýrnické práce na dveřích, oknech a kovových konstrukcích včetně odstranění původního nátěru.

Více informací…

Sklenář

Historie sklenářství, jako uměleckého řemesla, sahá až do středověku. Sklenářství je převážně ruční práce s velmi křehkým materiálem a tak vyžaduje citlivost, zručnost a dovednost. Nutná je také určitá dávka vkusu a znalostí v oblasti umění a to vše se spojí v harmonický celek.

Více informací…

Strojní mechanik

V průběhu studia se žáci seznamují s ručním a strojním opracováním kovů, dělením materiálů, základy strojního obrábění, měřením a prácí s výkresovou dokumentací, zhotovováním a montáží ocelových konstrukcí, oken, dveří, vrat a zábradlí.

Více informací…

Podlahář

Podlahář je v současné době jedno z nejvíce prosperujících a díky novým materiálům a technologiím zároveň zdokonalovaných řemesel.
Portfolio učebního oboru podlahář se v poslední době rozšířilo od kladení a renovací klasických dřevěných podlah, PVC a koberců na montáže plovoucích podlah všech druhů i systémů, a na stále se zdokonalující materiály a s nimi spojené…

Více informací…

Tesař

Učební obor tesař zahrnuje zhotovování bednění, montáž a demontáž lešení, přípravu a montáž krovů, dřevostaveb, provádění dřevěných obkladů a podlah, výrobu jednoduchých dřevěných konstrukcí, provádění sádrokartonových konstrukcí, opravy a podchycování konstrukcí.

Více informací…

Pokrývač

Učební obor pokrývač zahrnuje pokládání a opravy krytin střech a střešních konstrukcí. Střecha je „korunou stavby“ a kvalita jejího provedení do značné míry určuje životnost celé budovy.

Více informací…

Truhlář

Truhlář patří mezi tradiční obory, navazuje na řemeslné dědictví našich předků a zároveň je to jeden z nejrychleji se rozvíjejících oborů dneška.V učebním oboru truhlář se žáci seznamují s  materiálovou základnou, nářadím, stroji a zařízením, konstrukcí a technologiemi výroby. Ovládají základní odborné práce ve výrobě nábytku, stavebně-truhlářských výrobků, tesařských výrobků a konstrukcí, lepených dřevěných…

Více informací…

Prodavač – květinář, florista

Žáci se v rámci tříletého studia vzdělávají nejen ve všeobecně vzdělávacích předmětech, ale i v odborných, ekonomických a zahradnických. Jako specialisté, kteří budou pracovat v obchodní síti, získávají, i prakticky nacvičují své obchodní dovednosti, schopnost jednat se zákazníkem, používat základní marketingové nástroje k podpoře prodeje, řešit základní obchodní operace – prodej, reklamace, poradenství…

Více informací…

Zahradník

Charakteristika profese zahradník je velice široká. Patří sem květinářství, sadovnictví, ovocnářství a zelinářství, ruční i mechanizované činnosti při pěstování květin, zeleniny i ovocných rostlin a tvorbě okrasné zeleně, vázání a aranžování květin, výroba věnců, vánočních svícnů apod., ale také realizace navržené zahradnické úpravy rodinných okrasných zahrad či úpravy veřejné zeleně.

Více informací…

Zedník – obkladač

V učebním oboru zedník – obkladač se žáci seznamují s  materiálovou základnou, zděním z různých materiálů, prováděním vnitřních a vnějších omítek, betonářskými pracemi, komponenty při výrobě malt a betonů, obkladačskými a kladečské pracemi, osazováním prefabrikátů a výrobků přidružené stavební výroby, vybouráváním nosných i nenosných částí konstrukcí. Dodatečně osazují výrobky a prvky hlavní a přidružené…

Více informací…