KLEMPÍŘSKÁ SOUTĚŽ

V týdnu před jarními prázdninami 8. a 9. 2. 2024 se konal 25. ročníku soutěže odborných dovedností oboru klempíř pro stavební výrobu, kterou vyhlašuje Cech klempířů, tesařů a pokrývačů ČR. Uspořádáním byla pověřena jako již tradičně Střední odborná škola služeb a řemesel ze Stochova. Hlavním dodavatelem materiálu byla společnost PREFA Aluminium produkte s.r.o.

Našimi soutěžícími byli žáci Dominik Láska a Martin Skřivan, přípravu na soutěž a pedagogický doprovod zajistil učitel odborného výcviku pan Ondřej Jirků.

Program soutěže se skládal z jednodenní práce na oplechování pultové střechy krytinou se stojatou drážkou a montáží žlabového systému. Na maketě bylo nutno vyřešit detaily napojení úžlabního pásu na jednoduché zatažení a dilatace krytiny pomocí příčné drážky. Druhý den pak soutěžící čekal na počítačové učebně vědomostní test, který je jistě dobrou přípravou na závěrečné zkoušky klempířského oboru.

Tato soutěž má každý rok velmi vysokou úroveň a rozdíly mezi jednotlivými družstvy byly i podle nahlédnutí do výsledkové listiny minimální. Rozdíl mezi prvním a druhým byl 2,4 body a mezi třetím a čtvrtým v pořadí pouhých 5 bodů.

Naši žáci se v silné konkurenci jistě neztratili a po velmi bojovném výkonu, kdy uplatnili všechny své získané zkušenosti za rok a půl studia svého oboru, obsadily krásné čtvrté místo. Nyní budou čekat jako první náhradníci zda se budou moci účastnit republikového kola této soutěže, která se koná v dubnu na stavebním veletrhu v Brně. Držíme palce a blahopřejeme!