LIPOVÁ RATOLEST 2023 – SOUTĚŽ MLADÝCH ZAHRADNÍKŮ

Ve dnech 20. – 22. 9. 2023 se konal ve středočeském Benešově již 14. ročník soutěže Lipová Ratolest. Tu již tradičně pořádá Svaz zakládání a údržby zeleně společně s dalšími sponzory a dobrovolníky. Tato zahradnická soutěž je výjimečná v tom, že se koná v reálném prostředí českých měst.

Letošního ročníku se zúčastnilo 10 družstev ze zahradnických škol z celé republiky. Za naší školu soutěžili Kateřina Andrlíková (3CZ), Lucie Švarcová (3CZ), Matěj Chrástecký (3CZ) a Michal Ponáhlo (2CZ), na soutěž je připravovali a pedagogický doprovod jim dělali UOV Štěpánka Hejkalová a Jan Papež.

Tématem letošního ročníku byla úprava „Vnitrobloku BIOS na ulici Pražská“. Žáci zde v rámci soutěže vysadili strom, živý plot, položili travní koberec, vysázeli trvalkový záhon s cibulovinami a vydláždili prostor pro osazení mobiliáře v tomto případě lavičky.

Naše soutěžní družstvo se v tomto ročníku umístilo na krásném čtvrtém místě. Všem gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci.