NAŠI ZAHRADNÍCI ODLETĚLI DO HOLANDSKA

V sobotu 14. 10. 2023 krátce po poledni odletěla z letiště Václava Havla v Ruzyni přímým letem společnosti KLM skupina našich zahradníků do holandské metropole Amsterdamu.

V rámci našeho projektu Erasmus+ (KA1) absolvují dvoutýdenní pracovní stáž u našeho dlouholetého partnera – floristické firmy Boerma Instituut, která sídlí v Aalsmeeru.

Naše žáky tam čeká práce v několika květinářstvích a zahradnictvích, v rámci doprovodného programu navštíví i světoznámou květinovou burzu Flora Holland, floristický velkoobchod a další. V neděli 15. 10. 2023 již měli ve svém programu návštěvu krásné botanické zahrady v Amsterdamu. Navíc se zúčastní několika celodenních seminářů, kdy se budou učit vázat kytice ve stylu ručních holandských vazeb přímo od majitelky společnosti Jacqueline Boerma.

Přejeme jim šťastný let, profesně přínosný pobyt ve světové květinové velmoci a samozřejmě šťastný návrat zpět domů.