NÁVŠTĚVA INTERIÉROVÝCH VÝSADEB O2 ARENY

Ve středu 6. března navštívily žačky posledního ročníku oboru Prodavač – florista v rámci výuky předmětu květinářství a floristika výjimečnou výsadbu interiérových rostlin v O2 areně. Velkorysá výsadba, jež je integrovanou součástí architektonického řešení budovy O2 areny od jejího dokončení v roce 2004, tedy již celých dvacet let, se táhne v několikasetmetrovém pásu lemujícím prosklenou stěnu kruhového ochozu v patře budovy a je dobře viditelná i zvenčí. S ohledem na umístění kanceláří podél ochozu je nicméně veřejnosti běžně nepřístupná.

Díky promyšleně navrženému sortimentu rostlin i systému jejich pěstování lze v současnosti ve výsadbě obdivovat úctyhodně staré a mohutné solitérní rostliny – palmy a juky, které zdobí ochoz O2 areny již dvacet let, od samotného počátku vzniku výsadby. V jejich podrostu se nachází skupiny středně vysokých rostlin a nízké, pokryvné rostliny. Nalezneme zde především rostliny okrasné listem preferující teplé a poloteplé interiéry (begónie, šeflera, asparágus, dracéna, teplomilné kapradiny), ale i některé rostliny okrasné květem (lopatkovec, strelície).

Žačky byly místem, jeho exkluzivitou i zdejší výsadbou unesené. Dozvěděly se podrobnosti o vzniku, základních technických parametrech a finanční náročnosti výsadby, i o tom, co obnáší její údržba a jak je realizována. Procházku po několikasetmetrovém ochozu, kde se druhová skladba vkusně rytmicky opakuje, navíc využily k osvěžení a upevnění znalostí sortimentu pokojových rostlin, který je aktuálně předmětem jejich studia.

Děkujeme moc managementu O2 areny za zpřístupnění ochozu a Ing. Ludmile Augustinové z České zemědělské univerzity za zprostředkování kontaktu i poskytnutí základních informací o výsadbě!