NÁVŠTĚVA Z FINSKA

V úterý 17. října 2023 k nám ¨do školy přijel na krátkou partnerskou návštěvu pan Veli Virtanen s chotí (vedoucí učitel oborů truhlář / tesař) z finského školského konsorcia Gradia Jyväskylä, kde žáci našich dřevozpracujících oborů trávili již dvakrát svou pracovní mobilitu Erasmus+, a to konkrétně v letech 2013 a 2019.

Po krátkém přijetí u ředitele školy se Veli Virtanen sešel s koordinátorem zahraničních aktivit, aby spolu dohodli možnosti dalších pracovních mobilit našich žáků dřevozpracujících oborů v této severské destinaci, která je světově proslulá svými dřevostavbami a prací se dřevem vůbec.

Pevně věříme, že i náš další projekt Erasmus+ bude opět úspěšně podpořen a že se tak v příštích letech budou moci do Finska opět vypravit nejlepší žáci naší školy, aby nasbírali cenné profesní zkušenosti a rozšířili si své životní obzory.