OPĚT PO ROCE V HAMBURKU (2023)

V pondělí 13. 11. 2023 odjela opět po roce skupina našich žáků do severoněmeckého Hamburku, druhého největšího evropského přístavu, aby zde strávili několik dnů v rámci projektu partnerských měst Hamburk – Praha. Celý projekt se znovu uskutečnil pod záštitou Ursuly Schulzové, velvyslankyně města Hamburk v ČR.

Žáci byli ubytováni v ubytovně „Auf dem Stintfang“  přímo v centru města s úžasným výhledem na celý přístav.

První den je očekával zástupce ředitelky partnerské školy Stadtteilschule Wilhelmsburg – Florian Schreiter, který je pozdravil, a poté se krátce prošli školou.

Následovala krátká výuka cizích jazyků a prohlídka Wilhelmsburku společně s jejich žáky nazvaná „Sightseeings in English“ a ochutnali i místní kuchyni ve školní jídelně.

Další den byli naši žáci oficiálně přijati na hamburské radnici, kde absolvovali hodinovou komentovanou prohlídku v angličtině.

V rámci doprovodného programu si pak užili vyhlídkovou plavbu přístavem na trajektu, vystoupali na vyhlídkovou terasu Elbphilharmonie, navštívili Vánoční trh na věhlasné Reeperbahn na St. Pauli, historickou loď Rickmer Rickmers, nejvyšší kostel s rozhlednou St. Michaelis a samozřejmě zbyl i čas na procházku městem a nákup suvenýrů. Navíc si užili i moře adrenalinu na mnoha atrakcích v legendárním zábavním lunaparku „Hamburger Dom“ J.

Zlatým hřebem celého pobytu pak byla prohlídka fotbalové arény pro 57.000 diváků – HSV Volksparkstadion.  

J. Pecka, M. Libich A., Vdovičenko, D. Jandera (3IZM), P. Pražan a O. Kosina (3ST)vzorně reprezentovali naši školu, za což jim náleží poděkování a velká pochvala.

Další stáž našich žáků na severu Německa se tedy zdařila, a tak pevně věříme, že na jaře budeme moci opět přivítat žáky z partnerské školy  na oplátku nás na Jarově.

I v letošním roce naše škola svůj prodejní stánek na Dušičkových trzích ve vstupu do Olšanských hřbitovů.

Prodej dušičkových výrobků a výpěstků našich žáků byl jako každý rok velmi úspěšný a náš stánek byl permanentně v obležení kupujících, z nichž valná většina navštěvuje naše prodejní místo pravidelně každý podzim před svátkem Památka zesnulých. Obsluhu zákazníků provádí žáci naší školy ze zahradnických oborů a zákazníci si pochvalovali dobrý přístup a ochotu pomoci a poradit s výběrem zboží.

Přes nepřízeň počasí v některých dnech akce proběhla úspěšně a žáci si procvičili dovednosti při prodeji a komunikaci se zákazníky.