PRAHA – HAMBURK – SLAVÍME DESET LET!

Vše začalo na podzim 2013 setkáním velvyslankyně města Hamburk v ČR paní Ursuly Schulzové, která působí zároveň coby koordinátorka pro zahraniční aktivity školy STS Wilhelmsburg v Hamburku, se svým protějškem – koordinátorem zahraničních aktivit naší školy Mgr. Pavlem Nohou.

Dohodli se spolu na tom, že by tyto dvě školy mohly spojit své síly v rámci sportovního projektu a stát se partnerskými. Slovo dalo slovo a a věci se začaly rychle odvíjet …

Od r. 2014 začaly každoroční pravidelné obousměrné návštěvy žáků, pedagogů a kolo se jaksepatří poté roztočilo.

Krátce poté podepsali ředitelé obou škol (paní Katja Schlünzenová a Mgr. Miloslav Janeček) symbolickou dohodu o vzájemné spolupráci a partnerství škol, čímž bylo vše oficiálně zpečetěno a našemu partnerství se od té doby daří vskutku víc než dobře.

Za uplynulých deset let vycestovalo mnoho desítek žáků naší školy na sever Německa a zase naopak naše metropole přivítala několik tříd žáků školy STS Wilhelmsburg u nás.

Do celého projektu je navíc od samého počátku zapojena dokonce i radnice svobodného a hanzovního města Hamburk v zastoupení paní Christiane Mörlins-Oksaarové, konzulky pro východní Evropu, která každoročně slavnostně přijímá naše žáky na hamburské radnici.

Velice nás těší, že se partnerství našich škol tolik daří, že můžeme společně oslavit toto kulaté jubileum, a dále že si naši žáci mohou rozšiřovat své profesní i životní obzory, a tak s chutí vykročíme do druhé dekády.