VELKÝ ÚSPĚCH V SOUTĚŽI O ZLATÉ NŮŽKY BAHCO A O ZLATOU ŽABKU KDS 2024

Již 22. ročník tradiční soutěže v řezu ovocných stromů se tento rok uskutečnil 4. 4. 2024 v prostorách Demonstrační a výzkumné stanice Troja Fakulty agrobiologie, potravinářských a přírodních zdrojů ČZU Praha. Pořadatelem soutěže byla Česká zemědělská univerzita v Praze a Česká zahradnická akademie Mělník.

I letošní ročník soutěže byl rozdělen na kategorii jednotlivců (O zlatou žabku KDS) a kategorii tříčlenných družstev (O zlaté nůžky Bahco). Obě tyto soutěže byly určeny pro žáky a studenty odborných škol. Letos se soutěže zúčastnilo celkem 44 žáků a studentů z 8 odborných škol.

Na úvod vlastní soutěže proběhla odborná instruktáž v řezu ovocných stromů. Tuto instruktáž tentokrát předvedli doc. Ing. Josef Sus, CSc.,  který byl zároveň i předsedou hodnotící komise, Ing. Lukáš Zika, Ph.D. a Ing. Martin Makal.

Naši školu v tomto roce reprezentovali Karolína Kubištová (1CZ), Kryštof Beneš (1CZ), Karel Johánek (1CZ), Petr Kuchta (3CZ), Marek Lišťanský (1CZ) a Ondřej Ženíšek (1CZ).  

Velmi nás potěšilo umístění našich žáků v soutěži a k těmto skvělým výsledkům jim gratulujeme!

Kategorie jednotlivců O zlatou žabku KDS

2. místo Karolína Kubištová

5. místo Karel Johánek

Kategorie družstev O zlaté nůžky Bahco

1. místo SOŠ Jarov

Věříme, že účast v soutěži přinesla všem žákům skvělou zkušenost, kterou zúročí jak při svém studiu, tak budoucí zahradnické praxi.