PREZENTACE VĚZEŇSKÉ SLUŽBY ČR

Ve čtvrtek 9. února se třídy 2.KKK, 3.SPZ, 3.T, 2.MSB, 3.MSB, 3.MSA a 3.MPP sešly se zástupci Vězeňské služby ČR z Prahy Ruzyně, konkrétně zástupci personálního oddělení Mgr. Jiří Skalníkem, mjr. v. v., jeho kolegyní Žanetou a jedním členem vězeňské ostrahy. Na úvod se žáci seznámili s tím, jaké typy věznic a v jakých částech republiky máme, potom s náplní práce jednotlivých složek Vězeňské služby a v neposlední řadě s podmínkami přijetí do služebního poměru. Na závěr sklidila velký úspěch ukázka poutání vězňů koženým páskem a pouty, ukázka zadržených předmětů, které byly zabaveny vězňům (upravené příbory, amatérsky vyrobené tetovací strojky a vlastnoručně vyrobený ponorný ohřívač vody). Děkujeme zástupcům Vězeňské služby ČR z Ruzyně za jejich prezentaci na naší škole.