PŘÍPRAVA VÝSTAVY FLORA OLOMOUC A SOUTĚŽ O POHÁR FLORY OLOMOUC 2024

Mezinárodní květinová a zahradnická výstava Flora Olomouc je jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších zahradnických eventů v České republice. Tato jarní edice, která se konala na výstavišti v Olomouci, přilákala nejen širokou veřejnost, ale i zapálené zahradníky, designéry a vzdělávací instituce, včetně žáků a učitelů ze Střední odborné školy Jarov.

Naše škola dostala možnost spolupracovat na tvorbě expozic, jejichž přípravy byly vedeny jedním z nejúspěšnějších floristů České republiky Janem Miltem. Žákyně Vendula Matoušková (1SPZ), Karolína Mrázová (1SPZ) a Zoe Nováková (3CZ) pod vedením svých pedagogů připravili několik tematických kompozic, z nichž každá měla své jedinečné zaměření a design.

Mimo jiné měla naše škola možnost vytvořit stánek s dekoracemi, se kterými se účastnila evropského juniorského šampionátu Eurofleurs 2023. Na ní soutěžil náš tehdejší žák Filip Hrouda, který osobně přijel pomoci tuto kompozici znovu přivést k životu.

A aby našich stop na této události nebylo málo, zúčastnil se náš žák Vojtěch Tužina (1NSZ) ještě tamní soutěže O pohár Flory Olomouc.

Účast střední školy Jarov na výstavě Flora Olomouc posílila vzdělávací zkušenosti žáků. Zapojení do takto prestižního události je důkazem, že naše škola je na čele středoškolského zahradnického vzdělávání.

Všem zúčastněným děkujeme.