ŘEMESLO/SKILL 2023 – VYSOKÉ MÝTO

Žáci stavebních oborů učebních z celé České republiky a Slovenska se setkali 19. 9. – 21. 9. 2023 na 20. ročníku mezinárodní soutěže ŘEMESLO/SKILL ve Vysokém Mýtě.

Soutěžící zde měli jedinečnou možnost předvést své nabyté zkušenosti a dovednosti. Tato soutěž je jedinečná svým konceptem, kde se propojují dovednosti několika učebních oborů. Program soutěže zahajují stejně jako na stavbě žáci oboru zedník a to s využitím dvou druhů stavebních materiálů (Heluz a Ytong). V této disciplíně se předvedli i naši žáci Michal Zajan a Matěj Daráž oboru zedník a zednické práce. Přestože neskončili na předních místech, tak jejich stavby vykazovaly preciznost, která je u všech řemesel velmi důležitá. Proto oběma žákům za jejich výkon děkujeme a přejeme hodně úspěchů v tomto školním roce, kdy budou skládat závěrečnou učňovskou zkoušku.