„SPORTOVCI A STAVAŘI VE ŠPANĚLSKU“

V pátek 10. května 2024 v časných ranních hodinách přiletěla na letiště v Ruzyni přímým spojem společnosti Smartwings skupina našich žáků stavebních oborů a sportovního managementu, kteří se vrátili ze své mobility Erasmus+ (KA1), kde absolvovali dvoutýdennní pracovní stáž na samém jihu Evropy ve španělském přístavním městě Málaga.

Stavaři pracovali u dvou místních soukromých firem (Ingeniesur a Pro Humanitas), aby nasbírali cenné profesní zkušenosti ve svých oborech.

Dva žáci pracovali na rekonstrukci soukromého objektu a další dva pak v rámci údržby a oprav technického vybavení několika budov ve čtvrti Pedregalejo.

Tři dívky-sportovkyně se zařadily do výuky ve škole Colegio Cardenal Herrera Oria coby asistentky vyučujících tělesné výchovy a tři sportovci se zapojili coby asistenti trenérů nejmladších žáků v místním fotbalovém klubu Centro Deportivo Carlinda.

Všichni si vedli dobře a pracovali s fortelem.

V rámci volnočasového programu skupina podnikla celkem dva celodenní výlety.

Nejprve žáci navštívili nejjižnější výspu Španělska – britskou enklávu Gibraltar, kde vyjeli lanovkou až na samý vrchol. Zde mohli pozorovat volně žijící makaky v přírodní rezervaci.

Poté je čekala projížďka lodí za pozorováním delfínů a měli veliké štěstí, protože jich spatřili hned mnoho desítek v početných  hejnech.

Druhou výletní destinací pak byla Ronda, starobylé město v Andalusii s unikátní skalní průrvou uprostřed města, kde skupina navštívila i arénu, kde probíhaly proslulé býčí zápasy zvané „korida“.

Ve volném čase pak navštívili fotbalové utkání na stadionu Málaga FC, místní katedrálu, historický palác Alcazaba, botanickou zahradu, odpočívali na pláži, šli si zaběhat, zahráli plážový fotbálek, volejbal, stolní tenis, ochutnali místní zmrzlinu a samozřejmě si i několikrát zaplavali v moři.  

A chybět logicky nesměla ani místní gurmánská specialita – paella s mořskými plody.

Ten pravý „bonbónek“ však přišel až na úplný konec.

Zpáteční let do Prahy totiž absolvovala společně s našimi žáky i žijící hokejová legenda – Jaromír Jágr, který se s nimi po přistání na památku vyfotil!

Skupina se vrátila teprve před pár dny, nicméně již teď chystáme další mobilitu na říjen tohoto roku (opět do Málagy), kdy vyjede ještě větší skupina našich sportovců a stavařů. Další žáci se tedy mají nač těšit.

Děkujeme všem zúčastněným žákům za vzornou reprezentaci naší školy v zahraničí!