VÝSTAVKA ZELENINOVÝCH DRUHŮ A ODRŮD V ZAHRADNICKÉ UČEBNĚ ŠKOLY

 

V zahradnické učebně naší školy se koná výstavka zeleninových druhů a odrůd z produkce šlechtitelské stanice firmy Moravoseed ve Svijanském Újezdě. Výstavka je zaměřena na odrůdy vybraných druhů plodové, cibulové a kořenové zeleniny.

Z plodových druhů zeleniny jsou zde k vidění v širokém sortimentu odrůdy papriky roční, a to jak odrůdy vhodné k pěstování v polních podmínkách, tak i odrůdy určené pro pěstování ve fóliovníku. Dále odrůdy vhodné pro pěstování na poli i ve fóliových krytech. Dále jsou k vidění tyčkové odrůdy rajčat a lahůdkové odrůdy.

Ze skupiny cibulové zeleniny má nejširší zastoupení cibule a salátová cibule. Cibule šalotka s velmi jemnou a sladkou dužinou a červeno fialovou slupkou.

Skupina kořenové zeleniny je zastoupená především odrůdami mrkve obecné. Petržel kořenová. Tuřín, dlouho opomíjená, starodávná kořenová zelenina v poslední době zažívá svůj boom. Dále je zde vystaven celer bulvový a řepa salátová.

Výstavka zeleninových druhů potrvá do konce října a je určena zejména žákům zahradnických oborů pro výuku a rozšiřování odborných znalostí.