EUROSKILLS GDAŃSK 2023

V neděli 3. září 2023 vyjel v ranních hodinách z našeho areálu Střední odborné školy Jarov Český národní tým na mistrovství Evropy v odborných dovednostech do polského Gdaňska.

Na evropském šampionátu EuroSkills 2023 se ve dnech 5. až 9. září zúčastnilo bezmála 600 soutěžících do 25 let z 32 evropských zemí v celkem 42 profesích.

Českou republiku reprezentovalo deset soutěžících, kteří se na toto mistrovství kvalifikovali na regionálních, národních i zahraničních soutěžích odborných dovedností. Soutěžili v oborech: web návrhář, CNC frézař, malíř / lakýrník / dekoratér, mechanik nákladních vozů, obkladač, podlahář / parketář, mechatronik, instalatér / topenář, elektromechanik chladírenství.

Temledrem naší výpravy byl pan Petr Dvořák, který je na naší škole garantem celoživotního vzdělávání. Koordinátorem účasti českého týmu na EuroSkills 2023, jako už tradičně, byla Hospodářská komora České republiky.

V letošním ročníku se více jak polovina našich soutěžících výrazně přiblížila k získání prestižní medaile za Excellenci. Jeden náš soutěžící v oboru instalatér / topenář toto ocenění  již letos získal.

Všem reprezentantů České republiky blahopřejeme k úspěchu, kterým je již samotná nominace na reprezentaci republiky na této celoevropské soutěži, a přejeme mnoho úspěchů v dalším profesním životě.