MODROZELENÁ INFRASTRUKTURA V PRAXI

Žáci zahradnických oborů, třídy 1. NSZ (první ročník nástavbového studia) a 3. AZ (třetí ročník maturitního studia), navštívili dne 17. 6. 2024 lokalitu Brumlovka, což je dnes nová moderní pražská čtvrť. Brumlovku navštěvujeme se zahradníky pravidelně každý rok, ale tentokrát nás nezajímaly jen oceňované zelené střechy. Naši pozornost upoutala modrozelená infrastruktura, která celému areálu dodává nejen na kráse, ale i na funkčnosti. Bedlivě jsme naslouchali výkladu pana Mgr. Ondřeje Nosala o přeměně běžných městských ploch na „modrozeleno“, ale i výkladu o nových výstavbách, bez kterých se „modrozelená“ již neobejde.

Zajímali jsme se o konkrétní technologie a principy a seznámili jsme se současnými trendy v této oblasti i s pojmem ESG*. Všechny informace, které naši žáci získali, následně využijí nejen u maturitních zkoušek, ale i v konkrétním řešením městské zeleně, které je čeká v následujícím školním roce v rámci předmětu Sadovnická a krajinářská tvorba.

Ze srdce děkujeme také paní Ing. Marice Duchoňové za zprostředkování celé akce.