NÁVŠTĚVA Z NĚMECKA

V pátek 21. června 2024 nás navštívili tři zástupci školy Staatliches Berufliches Schulzentrum z německého Bamberku, která má zájem začít k nám vysílat své žáky v rámci pracovních mobilit Erasmus+ (KA1).

Navštívil nás ředitel školy Christian Käser, koordinátor zahraničních aktivit školy Sebastian Müller a pověřená koordinátorka pro Erasmus+ Irmgard Savicová.

Po oficiálním přijetí u ředitele naší školy si hosté prohlédli budovu teorie,  areál tělovýchovy i komplex našich dílen. Poté se vypravili do naší botanické zahrady, kde se zajímali o vybavení a materiální zázemí, jímž disponují naši zahradníci a detailně si prohlédli i tropický skleník.

Hosty zajímaly konkrétní možnosti pracovního zapojení jejich žáků u nás, protože německá školaby k nám ráda vyslala svou první skupinu už na podzim tohoto roku, a to právě v rámci projektu Erasmus+.

Jednání jsou v samém počátku, nicméně nás samozřejmě velice těší, že i další partner ze zahraničí projevil zájem o spolupráci s námi, a zároveň věříme, že se naše škola ukáže coby dobrá přijímající organizace pro žáky od našeho západního souseda.