VYCHÁZKA ZA PAMÁTNÝMI A VÝZNAMNÝMI STROMY NA MALÉ STRANĚ S AGENTUROU KONIKLEC

Ve čtvrtek 20. června jsme se se žáky 3. ročníku maturitního oboru Zahradník vydali v rámci předmětu Sadovnictví na komentovanou procházku za malostranskými památnými a významnými stromy. Naše lektorka z Ekocentra Koniklec Mirka Řezníčková nás provedla malebnou trasou po petřínských svazích a blízkém okolí a cestou se s námi zastavila u šesti úctyhodných stromů. Prohlédli jsme si více než dvousetletý mohutný jasan, třicetimetrový javor babyku, Nerudovu hrušeň, Lípu republiky vysazenou v roce 1968 či obrovský téměř dvousetletý platan. Žáci se od lektorky dozvěděli více o památných i významných stromech a stromech republiky a o tom, jak lze z pozice občana iniciovat vyhlášení památného stromu, také si v rámci plnění různých úkolů vyzkoušeli například zaměřování stromů v terénu za pomoci tužky a krokování. Naopak naši žáci potěšili lektorku svými znalostmi stromů včetně jejich latinských názvů a pohotovými odpověďmi na její odborné dotazy. Tento příjemný zážitek umožnil žákům propojit si zábavnou formou své teoretické znalosti o historickém významu zeleně do kontextu s reálnými exempláři, které mohli na vlastní oči obdivovat. Děkujeme Mirce Řezníčkové z Ekocentra Koniklec za poučný výklad a příjemný nenucený zážitek a paní Rianě Cestrové z Agentury Koniklec za zajištění celé akce a již teď se spolu s nimi těšíme na další výlety za pražskými památnými a významnými stromy!