VÝSTAVA OVOCE – RANÉ ODRŮDY TŘEŠNÍ – 13.6.2024

Český svaz ochránců přírody naše zahradníky opět pozval na zajímavou výstavu a přednášky, které jsme moc rádi navštívili v rámci předmětu Ovocnictví s prvním ročníkem nástavbového studia 1. NSZ. Naše dlouholetá spolupráce s touto organizací dodává výuce Ovocnictví zcela jiný rozměr a daří se nám vychovávat skutečné zahradníky zapálené pro uvedený obor.

Přednášky na téma Moruše (Mgr. Matěj Semerák – VSUO s.r.o.), Biodiverzita v ovocném sadu (Ing. Vojtěch Ptáček, Ph.D.) a Hodnocení vystavených odrůd třešní (Ing. Zdeněk Buzek) byly báječné.

Žáci si akci doslova vychutnali, některé z vystavovaných 40 odrůd bylo totiž možné i ochutnat.

Těšíme se na další spolupráci v udržování genofondů ovocných rostlin, při výsadbě nových sadů, při údržbě těch starých, a hlavně v předávání zkušeností.