ZPRACOVÁNÍ DŘEVA Z VÁNOČNÍHO STROMU 2023

Stejně jako v předchozích letech, našel vánoční strom, který v průběhu vánočních a novoročních svátků zdobil pražské Staroměstské náměstí, další využití. U nás ve škole, Střední odborné škole Jarov, žáci oboru truhlář z jeho dřeva vyrobili venkovní prvky – tři zvýšené záhonky na kolečkách, dva hmyzí hotely a jednu venkovní lavičku. Letošní výrobky putují do pražského domova pro osoby se zdravotním postižením Sulická. Zároveň byla krásná myšlenka, aby se část stromu, vrátila na místo, kde strom půl století rostl. Jeden z výrobků, dřevěná lavička, proto poputuje k majiteli stromu z Pertoldic pod Ralskem. Stejně jako svoji odměnu za strom ji věnuje domovu seniorů v nedaleké Mimoni. Jsme moc rádi, že jsme se jako každý rok, mohli podílet na výrobě výrobků z vánočního stromu. Myšlenka, že vánoční strom a jeho pouť nekončí na Staroměstském náměstí a dělá radost dále, je moc hezká a rádi se na ní podílíme.